Zlatá dráha produktu, který si dnes zájemci mohou pořídit pod názvem Allianz Život, začala v září, kdy získal titul Pojišťovací inovátor v rámci Ceny Hospodářských novin. V listopadu na tento úspěch navázal 1. místem v kategorii Životní pojištění v soutěži Fincentrum Pojišťovna roku 2016. Kromě toho získal loni i jedno stříbrné a jedno bronzové místo v dalších prestižních soutěžích.

Čím je toto pojištění výjimečné? Neobsahuje žádné absurdní poplatky - počáteční, měsíční nebo za předčasné ukončení. Dovoluje klientům pojistit se přesně tak, jak potřebují. Výběr rizik je zcela na nich a produkt si poskládají sami. Platí tedy jen za to, co v něm skutečně mít chtějí. Další výhodou je volitelná investiční složka, která ve smlouvě také vůbec být nemusí.

Do soutěže „Finparáda.cz - Finanční produkt roku 2016“ jsou automaticky zařazeny všechny finanční produkty vybraných typů, které jsou v Česku nabízené bankami, pojišťovnami, penzijními a investičními společnostmi. Počátkem roku jsou vyhlašovány vždy tři nejlepší produkty v každé kategorii.