Chystáte se na dovolenou do zahraničí a jedna z věcí, na kterou před odjezdem myslíte, je i cestovní pojištění. Jeho sjednání už dnes lze zařídit i přes internet a návštěva pobočky tak není bezpodmínečně nutná, což může ušetřit poměrně dost času a poslouží dobře i v případě, že jej chcete sjednat večer či v noci, kdy jsou již pobočky zavřené. O možnosti sjednat cestovní pojištění on-line jsme psali v článku Jak si sjednat cestovní pojištění ze zahraničí? Jaké ale jsou nabídky pojišťoven?

Pokud si budete sjednávat cestovní pojištění za účelem dovolené, nejspíše se budete poohlížet po krátkodobém cestovním pojištění. Kromě nejrůznějších balíčků a variant pojištění bude pojišťovnu zajímat také kam jedete, zda na území Evropy, či mimo ni. Alespoň některé pojišťovny to v ceně zohledňují. Dále pak cenu ovlivňují i nejrůznější připojištění, například zavazadel, rizikových sportů, odpovědnosti a další.

Nejdůležitější jsou ale z hlediska využitelnosti limity pojištění. Na nich se nevyplácí příliš šetřit. V současné době jsou i pojišťovny, které nabízejí neomezené krytí. A cena se nijak výrazně neliší od konkurenčních nabídek.

POKRAČOVÁNÍ