Chyba Vladislava Práška v červnu roku 2014 byla fatální - na přechodu v Hroznové Lhotě nedaleko Hodonína srazil svou octavií dvanáctiletého chlapce, který nehodu nepřežil. Soud Práškovi kromě podmíněného trestu a zákazu řízení uložil také povinnost vyplatit pozůstalým 10 milionů korun.

Prášek se spoléhal na povinné ručení s plněním do 44 milionů, které měl sjednané u ČSOB Pojišťovny. Ta ale jedno z dosud nejvyšších odškodných za smrt vyplatit odmítla a pozůstalým poslala jen necelý milion korun.

Řidič proto pojišťovnu zažaloval. "Zaprvé mi nic jiného nezbývalo. Zadruhé mi soud odpustil veškeré soudní poplatky, protože jsem se kvůli sporu s pojišťovnou dostal do exekuce, v níž jsem pořád," vysvětlil Prášek.

Pojišťovně podle Práška vadilo, že se proti rekordní částce neodvolal. Tak se v obecné rovině ještě před sporem s Práškem vyjádřil i mluvčí ČSOB Pojišťovny Petr Milata. "Velmi nepříjemný problém pro odsouzené pojištěné může nastat v situaci, kdy se proti takovýmto chybně přiznávaným náhradám nemajetkové újmy vůbec nijak nebrání podáním odvolání," uvedl.

POKRAČOVÁNÍ