Opatrnost je vždy na místě, ale pojištění je jistější

Češi mají opatrnou náturu a snaží se hrozbám předcházet. Čas od času se přesto nějaká ta nehoda přihodí. Ať už jde o požár způsobený špatně uhašenou cigaretou, vytopený byt nebo výbuch plynu, díky správně nastavenému pojištění majetku se o úhradu vzniklé škody postará pojišťovna.

Kámen úrazu spočívá v proslulé české šetrnosti. Nejlevnější pojištění většinou nechrání na sto procent. Levné balíčky zahrnují pouze požár, krupobití, blesk, výbuch a vichřici. Za další položky se připlácí, což spousta klientů nese nelibě. Pokud se však přihodí něco, na co se základní pojištění nevztahuje, rázem by přišlo vhod kvalitnější pojištění domácnosti.

Nedílnou součástí pojištění by mělo být i pojištění krádeže vloupáním. Jen pro srovnání – během první poloviny roku 2016 došlo ke 26 360 živelním pojistným událostem a 17 005 krádežím vloupáním. V některých krajích je přitom míra těchto činů mnohem vyšší než v ostatních regionech.

Statistice vévodí Praha, kde se odehraje téměř čtvrtina všech případů krádeží vloupáním. O to depresivnější je podíl objasněných případů – policii se podaří odhalit pouze 6,5 %, což budí dojem, že jde pouze o případy, kdy se zloděje podaří chytit na místě činu. Na druhé straně žebříčku je „nejbezpečnější“ Karlovarský kraj s pouhými 355 evidovanými krádežemi vloupáním. S přihlédnutím k dalším faktorům je nejnižší riziko vloupání v Pardubickém kraji. Následuje kraj Vysočina a Královéhradecký kraj.

POKRAČOVÁNÍ