Logicky nikdo nechce platit příliš, proto přinášíme pár tipů, jak na pojištění ušetřit. Nejde o reklamní akce pojišťoven! 1. Každá pojišťovna měří jiným metrem

Ač by se na první pohled mohlo zdát, že se povinné ručení zlevnit nedá, určitý prostor tu je. Přestože je výše pojistného daná obvykle především objemem motoru vozidla, existují i další kritéria, podle kterých jednotlivé pojišťovny řidiče posuzují. Jde o takzvanou segmentaci. Obecně platí, že nejdražší pojištění mají mladí řidiči a ti, co bydlí ve velkých městech. Přesto je možné i pro takového řidiče najít pojišťovnu, která nabídne pojištění levnější. Chce to jen trochu času. Postačí prohledat internet a zadat parametry vozidla a údaje o majiteli a pak nabídky porovnat ( hledat můžete například zde ). Každá pojišťovna totiž nahlíží na segmentaci trochu jinak, takže tady se porovnání opravdu vyplatí.

Výhodné může být také nechat si spočítat pojištění u velkého zprostředkovatele, který může i u samotné pojišťovny znevýhodněnému řidiči nabídnout levnější povinné ručení. Je to díky velkému počtu sjednaných smluv zprostředkovatele a tím pádem i výhodnějším podmínkám, než dosáhnete jako jednotlivec u konkrétní pojišťovny.

Příklad: Mladý řidič si pořídil svoje první auto, starší Ford Focus 2,0. Přestože již měl za sebou pár let řízení bez nehod, nemohl počítat s žádným bonusem, jezdil totiž se služebním autem či auty příbuzných. A protože si pořídil auto s vyšším objemem, nebylo mu ještě 30 let a bydlel v Praze, nad výší pojistného ručení, které mu nabídla první pojišťovna, se mu protočily panenky. Zkusil tedy většího zprostředkovatele a byl mile překvapený, že nakonec platí skoro polovinu původně nabídnuté ceny, ušetřil tak dva tisíce korun za rok. Po roce získal svůj první bonus, bohužel mu jeho výši „požralo“ celkové zdražení, ale i tak je spokojený, že nemusí platit víc.

POKRAČOVÁNÍ