Přitom zvolením optimální varianty je možné během splácení hypotéky ušetřit významné finanční prostředky, konzultace s odborníkem se rozhodně vyplatí. Podívejme se v sedmi bodech, proč je pořízení nemovitosti za účelem pronájmu výhodné.

1) Není potřeba žádné povolení Pro pravidelný příjem z pronájmu není potřeba si vyřizovat žádné speciální povolení a ani není nutné splňovat nějaké speciální požadavky ohledně vzdělání nebo praxe. Příjem z pronájmu může mít vysokoškolák, maminka na rodičovské dovolené, invalidní důchodce nebo starobní důchodce (řádný i předčasný).

2) Jednoduchá daňová administrativa Veškeré administrativní podmínky jsou lehce splnitelné. Není nutné vést účetnictví nebo daňovou evidenci. V nejjednodušším případě stačí vést pouze evidenci příjmů s uplatněním 30% výdajového paušálu. Na příjem z pronájmu se rovněž nevztahuje povinnost elektronické evidence tržeb. Rozhodným příjmem pro účely elektronické evidence tržeb u fyzické osoby jsou příjmy ze samostatné činnosti dle § 7 zákona o dani z příjmu. Příjem z pronájmu dle § 9 zákona o dani z příjmu elektronické evidenci tržeb nepodléhá.

POKRAČOVÁNÍ