Na 14. ročníku Zlaté koruny v TOP Hotelu Praha se udílely ceny v 19 soutěžních kategoriích. Nejspokojenější z bank může být Fio banka, která si odnesla čtyři Zlaté a čtyři Bronzové koruny. Mezi pojišťovnami se o první příčku dělí Kooperativa a Allianz.

Srovnání bankovních účtů najdete zde

Zlatá koruna je produktovou soutěží. Kdyby se sečetla jednotlivá ocenění, nejúspěšnější z bank je Fio banka. Ta zvítězila v kategorii Účty, jak pro běžné klienty, tak i pro podnikatele. Zlato získala i v Obchodování s cennými papíry a v Podnikatelských úvěrech. Navíc byla oceněna ještě čtyřmi bronzy.

Druhou nejúspěšnější bankou je letos Equa bank, která se svým účtem vyhrála Cenu veřejnosti. Na celkově druhé místo Equa bank posunulo dalších 5 Stříbrných korun v kategoriích hodnocených odbornou porotou.

Novinkou roku je Šanon od Air Bank

Stupně třech nejúspěšnějších uzavírá Air Bank. Šanon od Air Bank, díky kterému bude možné skaldovat doklady elektronicky, vybojoval velmi ceněnou kategorii Novinku roku. Porotcům se produkt líbil natolik, že vyhrál také On-line aplikace. Další tři bronzy pak Air Bank posunuly na celkové třetí místo.

“Na první pohled to vypadá, že Zlaté koruny vyhrávají jenom mladé banky. Jenomže podíváte-li se podruhé, uvidíte, že velké banky konkurenční boj nevzdaly a z bezpoplatkové revoluce se už oklepaly. Čtvrtá UniCredit Bank rozhodně nepatří mezi drobečky a přitom jí na třetí místo schází jediný bod,“ bilancuje letošní trendy ředitel projektu Zlatá koruna Pavel Doležal.

POKRAČOVÁNÍ